Selle postituse mõte on anda lühike ülevaade sellest, mis siiamaani toimunud on.
Võtsin Kanameistri loo omale kirjutamise õppimiseks. See läbis 3 täiesti erinevat versiooni, mida ühendas ainult kanavõrgustiku idee, mis tuleb koomiksi lõpupoole. 2014 lõpetasin kunstikooli, 2016 oli juba esimene Kanameistri episood, siis 8 aastat erinevate episoodidega eksperimenteerimist, et õiget stiili leida. Sinna hulka ka üks läbipõlemine.
Joonistamine on läbinud ka mitmeid stiile, algul tahtsin olla oma lemmikute moodi, näiteks Alex Toth, kuid see viis ärevushäireteni. Siis võtsin filmide storyboard omale inspiratsiooniks, nüüd suudan ilma pingeta joonistada, sest ei ole võimatuid eesmärke. Manga raamatutes on sellist stiili rohkem kui läänes.
Sulepeaga joonistan sellepärast, et joon on selgem ja täpsem. Hetkel ei pane halle toone pintsliga peale, sest ajab paberi liiga krussi, siis pean panema kogu aeg raskuste alla ja ei näe seda lehte kui järgmise kallal töötan.

Kõrvaltööks, et ära elada, on suvalised tööd mis ei ole kunsti või kirjutamisega seotud. 10 aastat töötasin Selveris, et näha tavalisi Eesti inimesi ja igasugu karaktereid. Kirjanikule tuleb selline asi kasuks, kunstnikul on suht suva. Nüüd olen poole kohaga ERMis, et oleks rohkem aega koomiksite jaoks. Raha teenimine on üks ohverdustest, mis tuleb selle hobiga kaasa, sõbrad ja pere on järgmised. Vähemalt mulle.

Tulevikuplaanid KOOMIKSCOMiga on kõik lood lõpetada nii, kuidas mina tahan, väikseimate kompromissidega kui võimalik. Pannes rohkem rõhku enese arengule, kui ärile ja rahale. Kõlab hästi, aga negatiivsed kohad on see, et lood võivad jääda arusaamatuks või kunsti stiil on ebaühtlane. Asukohaks proovin jätta igas loos Eesti, välja arvatud teine lugu, mida ei saanud tuua Eestisse.
10 aasta plaan on vähemalt iga 2 aasta tagant üks raamat valmis saada. Kolme loo ideed on juba olemas, mis ei ole Kanameistriga seotud.
Üks põhjuseid selle blogi jaoks on see, et googli otsingumootorisse satuksin, kuid suusõnaline levimine on parem. Kui teile meeldivad mu koomiksid, siis palun soovitage neid oma tuttavatele, keda see võiks huvitada.
Järgmise korrani.
Heiki

Comments ()